LiveZilla Live Chat Software
Fotopasti

Recenze - KeepGuard KG-690Nová fotopast značky KeepGuard bude dostupná od 23. května. Připravili jsme pro Vás malou recenzi. O kvalitách této fotopasti není pochyb!

Recenze fotopasti KeepGuard KG-690NV

Nová fotopast KG-690NV je úspěšně otestována a je mi potěšením prohlásit, že s velikým úspěchem. Otestovány byly dvě verze tohoto modelu. KG-690NV s neviditelným přisvitem 940nm a KG-690EV s přísvitem 850nm s probliknutím diod. Pojďme se tedy podívat, jaké možnosti nové KeepGuardy nabízí.

Obsah balení

Při otevření krabičky nalezneme fotopast, upínací popruh, USB kabel a TV-kabel k připojení fotopasti k televizoru pomocí RCA konektorů (cinch).

Fotopast - KeepGuard KG690

Fotopast - KeepGuard KG690

Periferie

Na fotopasti se nachází standardní periferie jako je: Slot SD-karty, TV-výstup, vstup stejnosměrného externího napájení 6V, ovládací klávesy a LCD obrazovka.

Výrobce KeepGuard používá výhradně u všech modelů otevírání korpusu fotopasti jako knihy. V případě potřeby změny nastavení, lze nainstalovanou fotopast pohodlně otevřít a přenastavit. Výše uvedený koncept má své opodstatnění. Lépe odolává vodě, než například řešení fotopastí Ltl Acorn 6210 série, které mělo velké problémy s nefunkčními výklopnými LCD panely.

Základní parametry KG-690

  • Maximální rozlišení fotografií - 8MPx
  • Maximální rozlišení videosekvencí - 720x400
  • Záznam zvuku - ANO
  • Doba spouště <0.8s
  • Interní paměť - 32MB
  • Podporované kapacity SD-karet - 32GB
  • LCD obrazovka - barevná, 2,4"
  • Fotografie noční scény - reálná hodnota 14 metrů u neviditelné fotopasti, 22 metrů u fotopasti 850nm
Automatické nastavení citlivosti PIR čidla

Poměrně zajímavá a velice užitečná je funkce automatického nastavení citlivosti PIR. Po nastavení fotopasti na hodnotu PIR auto, fotopast snímá teplotu okolí a samočinně nastavuje citlivost PIR. Tato funkce byla otestována proti fotopasti UOVision a LTL Acorn nastavených na střední citlivost. Fotopast KeepGuard pořídila snímek z největší vzdálenosti.

Delší ohnisková vzdálenost objektivu

Ohnisková vzdálenost je pro fotografa velice důležitý pojem. U fotopastí je ohnisková vzdálenost pevně daná a nelze jí bez zásahu do zařízení měnit. Čím kratší ohnisková vzdálenost je, tím je objektiv širokoúhlejší a fotografie vzdálenější. S narůstající ohniskovou vzdáleností pořídíme menší výřez z původně široké fotografie. Testovaná fotopast KG690NV má neobvykle vyšší ohniskovou vzdálenost a při stejné vzdálenosti pořídí fotografie s patrným přiblížením. Fotografie jsou detailnější, především noční scéna. Je tedy možné zachytit na stejnou vzdálenost detailnější záznamy lidí nebo zvěře. Porovnejte následující fotografie černé. Podotýkám, že pořízené fotografie jsou na samé hraně čitelnosti a je zde patrný značný šum.

Fotopast - KeepGuard KG690

Na výše zobrazených fotografiích můžete srovnat rozdílné vzdálenosti. Tato vlastnost je daná rozdílnou ohniskovou vzdáleností modelu KG-690. Obě fotopasti byly instalovány ve stejné výšce a vzdálenosti. První fotografie pořízená vlajkovou lodí UOVision UM565 vypadá jako by byla pořízena z delší vzdálenosti než druhá fotografie pořízená fotopastí KeepGuard KG-690NV.

Fotopast - KeepGuard KG690

Na dalších fotografiích lze vidět mírné odlišnosti v barevném podání. Výrobce Ltl Acorn (vrchni fotografie) a výrobce KeepGuard (spodní fotografie). Znovu podotýkám, že obě fotopasti byly instalovány ve stejných podmínkách a hlavně vzdálenosti.

Fotopast - KeepGuard KG690

Další snímky zobrazují možnosti přiblížení fotografie. Vrchní fotografie Ltl Acorn je rozmazaná, spodní fotografie KeepGuard je detailnější.

Fotopast - KeepGuard KG690

Poslední fotografie byla pořízena modelem KG-690EV, tedy s viditelným přísvitem 850nm. Dosvit IR diod je doslova obrovský! Není problém osvítit oblast na 22 metrů.

Závěrem malé srovnání nedávno příchozí série fotopastí Ltl Acorn 5310. Začátkem roku na náš trh dorazila nová série fotopastí Ltl Acorn 5310, která je s příchodem modelů KG-690 ve velmi nepříjemné situaci. Nenabízí záznam zvuku a ani video není lepší kvality. Série 5310 vznikla ze starší série 5210 a není tak divu, že se výrobce neobtěžoval přidat žádnou novou funkci. Navíc osvit noční scény u série 5310 je řádově o 4 metry kratší v porovnání s fotopastmi KeepGuard KG-690.

Pokud si nejste jisti, co výše uvedená slova znamenají, zkuste kliknout na ODKAZ, kde se muže dozvědět více z těchto technických pojmů.